![]() |
De containerhaven van Cartagena |
![]() |
Dit is nog niet eens alles; daarna moet alles er weer netjes in |
Gisteren werd de camper al naar de haven gereden, maar vandaag mocht Jan de camper in de container rijden. Daar ging eerst nog wel een intensieve drugscontrole aan vooraf. Zo'n beetje alles moest uit de camper worden gehaald, inclusief het reservewiel en worden uitgestald op grote stukken karton. Daarna mocht de hond aan het werk en die moest na enige tijd teleurgesteld afdruipen, want wij hadden natuurlijk niets aan verboden waar verstopt.
![]() |
De snuffelaar aan het werk |
Ook de container zelf werd geïnspecteerd en Jan werd uitgenodigd dat ook te doen. Zo werden er gaatjes op verschillende plekken geboord, onder andere in de holle stalen balken. De Colombianen laten dus niets aan het toeval over. Dat onlangs een familie kilo's cocaïne in hun camper vond die net was aangekomen in een Europese haven, kunnen we ook niet goed begrijpen. Maar misschien was dat niet per container.
Dit alles vond vandaag plaats op Jan's verjaardag, in de hitte van het haventerrein. Er gelden daar kledingvoorschriften: lange broek, lange mouwen en dichte schoenen, dus het was zweten, maar ook natuurlijk voor het personeel dat elke dag in deze omstandigheden moet werken.
Zoals verwacht is het overdag 30 tot 33 graden en je moet daarom de schaduw opzoeken. We slapen met airco aan, op 27 graden. De avonden zijn zoel, ze nodigen uit steeds buiten te zitten. Daar verlangen we misschien nog naar terug als we in Nederland zijn.
![]() |
Deze zaak, Mezquita, was dicht maar trekt wel de aandacht |
Zondag bezochten we het nabijgelegen strand. Dat is een belevenis op zich, althans in het weekend.
![]() |
De keiharde muziek uit deze tent was populair |
Het is hier een breed strand en er staan tientallen partytenten die mensen kunnen gebruiken als ze in een van de restaurants achter het strand eten en drinken bestellen. We zijn in Zuid-Amerika, dus daar hoort muziek bij. Sommigen hebben hun auto bij de tent staan en met de achterklep open verschijnt er een enorme batterij aan luidsprekers, zodat horen en zien je vergaat als je er langs loopt. Maar ook sommige restaurants en/of bars aan het strand laten een orgie van geluid horen.
Zo'n 100 meter bij ons huis vandaan staat een poolcentrum met ook een enorme geluidsinstallatie. We kunnen het hele weekend vanuit onze tuin meegenieten van de muziek, die overigens in dit geval helemaal niet verkeerd is.
En dan zitten we ook nog bij de startbaan van het internationale vliegveld. We kunnen de passagiers zien zitten als we een verrekijker zouden gebruiken. Voor de rust is Cartagena misschien niet zo'n goed plek.
![]() |
In de tuin van ons huis konden we de was doen en de camper in orde maken |
2 opmerkingen:
Hoi Janny en Jan. Ik snap dat jullie met mixed feelings nu de vertrekdatum afwachten. Het was weer een heel avontuur dit keer. Toen jullie er aan begonnen heb ik een paar keer de site van Buza bezocht om de risico gebieden te zien waar jullie nog allemaal doorheen moesten. Ongetwijfeld door jullie enorme reis-ervaring, en samen met i-overland hebben jullie niets noemenswaardig naars meegemaakt. Op zich is dat al een compliment waard en voor de achterblijvers een geruststelling dat op een paar dagen na, de trip er op zit. Al vast een goede terugvlucht gewenst!
Dank voor je bezorgdheid. Dit deel verliep inderdaad vrij probleemloos. We hebben de rode gebieden wel gemeden en hebben in Ecuador en Colombia steeds campings of hotels bezocht, dus niet vrij gestaan. We hebben van anderen gehoord dat ze toch wel last hadden van corrupte agenten, met name in Ecuador. Wij zijn slechts één keer aangehouden door een moeilijk doende agent.
Een reactie posten