Vandaag hebben we de dichtstbijzijnde archeologische site annex museum bezocht. We werden niet teleurgesteld. Wat je te zien krijgt is een aantal grafheuvels met bijbehorende grafwachters. Deze beelden zijn uniek in de wereld en ook onderling allemaal verschillend. Er zijn er een paar honderd gevonden. Ze dateren van zo'n 2000 tot 3000 jaar geleden.
![]() |
Hunebed in Colombia |
De graven zelf doen erg denken aan de Drentse hunebedden, maar het grote verschil zit natuurlijk in de grafwachters.
![]() |
Een van de beelden in het museum |
We bezochten eerst het museum waar de mooiste beelden staan opgesteld, daarna door het beeldenbos waar ze buiten staan en vervolgens wandelden we zo'n 4 kilometer door het oerwoud langs de diverse grafheuvels met nog meer beelden.
![]() |
Van veel details weet men nog steeds niet wat de betekenis is, bijvoorbeeld de hoektanden |
San Agustin is een toeristisch dorp. We zien er enkele buitenlandse toeristen rondlopen. Het is er op zaterdag erg druk met een onafzienbare stroom brommers.
Vrijwel iedereen verplaatst zich zo, eventueel met z'n drieën erop.
Vrijwel iedereen verplaatst zich zo, eventueel met z'n drieën erop.
Het dorp is erg kleurig met alle kleuren van de regenboog op de voorgevels en ook hier weer diverse muurschilderingen.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten